Tulest targem 13. ноября Kabala Lasteaed-Põhikool

Päästeameti programm "Tuulest targem"  tõi päästjad külla ka meie rühmadesse.

Lipa rühma õpetaja Tiina Viin rääkis, et Lustilapse rühma külastasid Rapla komando päästjad. Lastele selgitati väga lihtsalt, kuidas tuli võib valla pääseda ja mida sellisel juhul peavad lapsed tegema. Tore oli, et lastele esitati küsimusi, selgitustöö toimus vestluse vormis. Nii said lapsed aktiivselt osaleda ja oma mõtteid jagada. Teadmiste jagamisel toetuti pildimaterjalile. Elevust tekitas see, kui meie juurde tuli suitsusukeldumisülikonnas päästja. Lapsed said temaga patsu lüüa. See oli väga nutikas pedagoogiline võte. Niiviisi ei karda laps ohuolukorra tekkides nö täisvormis päästjat.

Õues tutvusime päästeautoga. Meile näidati varustust, mida kasutatakse erinevate päästejuhtumite lahendamiseks. Soojuskaamera oli üks enam tähelepanu saanud ese. Päästjad olid lastega suheldes väga toredad.

Purku rühma õpetaja Triinu Roosvalti käest kuulsin veel, et nädal enne Järvakandi komando külastust, käis Muumi rühmal külas Kasperi isa Vahur, kes on päästja Pirita päästekomandos. Eriliseks tegi tema külastuse see, et Pirita päästekomandol on eriti  kõrge veestpääste võimekus ja just veest päästja varustust ta lähemalt tutvustaski. Lapsed said kõike ka soovi korral katsuda ja proovida. Kogu veest päästja kostüümi demonstreerisime minu seljas.  6. Novembril kulges Järvakandi päästekomando külastus rahulikult. Lapsed kuulasid külalisi ja osalesid aktiivselt arutelus. Õues saime osa väga põhjalikust päästeauto ja selle varustuse tutvustusest. Lastele rõhutas nii Kasperi isa kui ka Järvakandi komando päästja, et kui nad peaksid kunagi sellises päästevarustuses inimest nägema, siis teda ei tohi karta! Tema tuli appi!"

Ka Kabala Jõmmu rühma õpetaja Talvi Vichmanni sõnul oli päästeametnike külaskäik meeldejääv. 6.11.2023 oli Jõmmu rühmas koolitus "Tulest targem". Kohal oli 15 last, kes ei teadnud kuni päästjate saabumiseni koolitusest midagi. Lapsed küsisid, miks päästeamet tuli ja andsin siis põgusa ülevaate, mis toimuma hakkab. Kell 9.30 saabusid päästjad (3 meesterahvast) ning rääkisid meile, millega nad igapäevaselt tegelevad. Lapsed olid ise väga asjadega kursis ja arutlesid kogu aeg kaasa. Kõige olulisem esimene info oli see, et kui oled sattunud ohtu või märkad, et midagi on kodus põlema läinud, siis jookse esimese asjana kodust välja ja otsi esimene kõige ligemal olev täiskasvanu, kellele edastad teate. Kõige olulisem, ära satu paanikasse ning ära hakka ise tuld kustutama, selleks on täiskasvanu. Esimene ülesanne, mille päästjad andsid, oli välja selgitada koostöös, milline pilt on õige ja milline vale ning põhjenda oma valikut. Osad lapsed käisid ees teistele arutlemas, mis on pildil valesti.

Siis saabus neljas päästja, kellel oli seljas kogu varustus, millega tulle minnakse päästma inimesi, kes ei ole välja pääsenud. Lapsed said ka igaüks patsu anda ja neile väga meeldis. Mehed rääkisid ka, et kui oled ohtu sattunud ja näed sellist meest siis ära karda, ta tuli sulle abi andma. Kõige vahvam seejuures oli see, et rühmast poiss nimega Jako oli meisterdanud ise kodus tulekustuti, mille haaras kapi pealt kaasa siis varustuses päästja ning lastele pakkus see väga palju nalja, kuidas ta sellise tulekustutiga rühma sisenes. Lõpuks läksime õue vaatama päästeameti autot ning päästjad tutvustasid väga palju varustuses olevaid asju lastele. Mõnda asja sai ka ise katsuda. Kõige vahvam oli seal juures aparaat, mis näitab tules olles inimesi, kes on jäänud tulekahju sisse ja kes vajavad päästmist.

Lastel oli väga tore päev, samuti ka õpetajatel, kuna midagi uut sai jälle teada. Enne ära minekut tänasime päästeametit nende koolituse eest ja saatsime nad edasi Lipale, kus ootasid neid Lustilapsed. Tänutäheks panid päästjad ära minnes vilkurid tööle ja lasid ka lastele auto alarmi.

„Tulest targem”

Fotoglerii

Päästeameti programm "Tuulest targem"  tõi päästjad külla ka meie rühmadesse.

„Tulest targem”

Fotoglerii