Meie lood

9. klassi õpilase loovtööde kaitsmine 20. mai Kabala Lasteaed-Põhikool

18. mail toimus meie kooli 8. klassi õpilaste ja ühe 9. klassi õpilase loovtööde kaitsmine. Loovtööde kaitsmise kogemust tulid vaatama ja kuulama 6. ja 7. klassi õpilased, kes saavad panna enda teadmised ja oskused proovile juba järgmisel õppeaastal. Kaitsmiskomisjoni kuulusid HEV-koordinaator õppenõustaja Kadi Peedo, muusika- ja loodusõpetuse õpetaja Anu Siniroht ning eesti- ja vene keele ning inimeseõpetuse õpetaja Koidu Pettai, kes oli ühtlasi komisjoni esimees.

Sel korral õpilaste loovtööde teemade valikud olid järgmised:

·Kristo Bogdanov „Raamat „Mälupulk““, juhendaja Koidu Pettai;

·Eva Liina Aaso ja Stella-Maria Seervald „Järvakandi mõisa QR – koodidega mäng“, juhendaja Salle Nurmeta;

·Mart Väljaots ja Markus Grichin „Elektritõukeratas“, juhendaja Jaanika Voomets;

·Oskar Laane „Kooliaasta mälestused“, juhendaja Anu Vendelin;

·Eliis Maltsar ja Lisette Toomla „Tüdrukute tantsutund“, juhendaja Anu Vendelin;

·Adrian Pajo „Auto remont“, juhendajad Anu Vendelin ja Adriani isa Aigar Pajo.

Komisjon tõi välja, et kõik õpilaste tööd olid originaalsed, ettekanded olid väga heal tasemel ning vastamine komisjoni ja kuulajate küsimustele sujus ladusalt. Vastustest kumas, et õpilased tundsid enda tehtud tööd väga hästi ning orienteerusid teemavaldkondades laiemalt.

Tööde esitlemise ja küsimuste voorus ilmnes, et õpilaste valitud tööd elavad oma elu edasi ja leiavad praktilise väljundi. Näiteks „Tüdrukute tantsutund“ loovtööst võib saada järgmisel õppeaastal poptantsu huviring; „Raamat „Mälupulk““ elab oma elu edasi meie kooli raamatukogus ja on lugemiseks kõigile, kellele meeldivad seiklus- ja krimilood ja võib olla leiab rakendust ka kirjanduse tunnis; „Järvakandi mõisa QR – koodidega mäng“ loovtööd saab kasutada ka edaspidi praktilise mänguna lõimituna ajaloo, loodusõpetuse, ühiskonnaõpetuse, kehalise kasvatuse ja arvutiõpetuse ainetes; „Elektritõukeratas“ loovtööst võib areneda tõukeratta kursus 9.-10. aastastele õpilastele; „Kooliaasta mälestused“ tööst saab ajalooline pildialbum kooli sündmustest 2014-2023 aastatest ja on andnud mõtteainet luua suuremahulisem kaugemasse minevikku vaatav ajalooline pildialbum; ning „Auto remont“ loovtöö autor jätkab kindlasti selle ala õppimisega ja on tulevikus tubli autolukksepp.

Kiitus kõigile loovtööde autoritele ja juhendajatele!

Pille Lille
Kabala Lasteaed-Põhikooli direktor

Sel korral õpilaste loovtööde teemade valikud olid järgmised:

·Kristo Bogdanov „Raamat „Mälupulk““, juhendaja Koidu Pettai;

·Oskar Laane „Kooliaasta mälestused“, juhendaja Anu Vendelin;

·Adrian Pajo „Auto remont“, juhendajad Anu Vendelin ja Adriani isa Aigar Pajo.

Kiitus kõigile loovtööde autoritele ja juhendajatele!

Pille Lille
Kabala Lasteaed-Põhikooli direktor