Meie lood

Eesti Vabariigi 105. aastapäevale pühendatud aktus 23. veebruar Kabala Lasteaed-Põhikool

Kogunesime koolis saalis 23. veebruaril, et tähistada Eesti Vabariigi, meie kodumaa sünnipäeva. Üheskoos lauldi Eesti vabariigi hümni.

Seejärel kooli ja lasteaia peret tervitas Rapla Vallavalitsuse vallavanem Gert Villard, kes jagas häid mõtteid, miks ja kuidas oma riiki hoida, miks on oluline vabadus ja midaigaüks meist saab teha, et meie koolis ja lasteaias, meie kodudes ja Eestis oleks hea elada.
Kabala Lasteaed-Põhikooli pere nimel direktor andis vallavanemale üle vabariigi aastapäeva õnnitluskaarti ja kingituse, milleks olid saunalina, tee ja mesi. Usume, et saunalaval sünnivad head ideed ja mõtted, kuidas meie valla rahva elu oleks ikka parem.
Pärast tervitussõnu jätkus pidulik kontsert, mille avasid Jõmmu ja Lepatriinu rühmade lapsed laulu „Eesti lipul kolm värvi on“ esitlusega.
Seejärel 3. klassist Emma luges luuletust „Kodutee“:

Mu koduteel on palju sinist tooni,
on meri nõnda lai ja ääretu.
Mu koduteel on miljon salasoovi,
on sinitaevas kauge, hääletu.
Mu koduteel on palju mulda musta,
kuid tean, et peagi seeme idaneb.
On vahel hinges muret, lau, tuska,
pea lahkub see ja rõõm on südames.
On taevas pilved nõnda pehmed, valged,
et nende kaissu tahaks pugeda,.
Teed puhas, valge lumi katab talve,
nii kaunis on mu väike Eestimaa.

Kauni kodumaa luuletuse jätkuks 9. klassi õpilased Markus ja Mart lugesid ette manifesti “Kõigile Eestimaa rahvastele ja rahvaste õigus”, mida luges esimest korda ette 23. veebruaril 1918. aasta õhtul kell 8.00 Pärnu Endla teatri rõdult pärnakast Maapäeva saadik Hugo Kuusner.
Piduliku meeleoluga jätkasid “Ukud ja Leeled” ansambli vanem ja noorem rühm, kes esitasid „Kiigu liigu laevukene“, „Laul Põhjamaast“ ja „Kungla rahvas“ ja „Mängulaul“.
3. klassi õpilased näitasid omaloomingut “Mõtted kodust”, millega tutvustati oma pere väärtusi koosolemisest ja tegutsemisest.
2. klassi õpilased Mihkel ja Delissa esitasid L. Koidula luuletuse “Kodu”.
Mudilaskoori esituses kõlas aktuse ametliku osa lõpetamiseks 3 laulu- „Mu kodune maa“, „Eesti on mu kodumaa“ ja „ Lumepiknik“.

Kasutasime võimalust vabariigi aastapäeva eel tunnustada koolipere õpilaste poolt valitud “Hea sõbra” tiitli saanud õpilast, kelleks osutus 7. klassi õpilane Helene.
Vabariigi sünnipäeva mõtete lainel pidasime meeles ka oma koolipere veebruarikuu sünnipäevalapsi, lauldes üheskoos meie traditsioonilist sünnipäevalaulu.
Kokkuvõttes tuli üks tore päev, mil saime mõelda Eesti Vabariigi heolule ja kindlasti pidulik meeleolu on hea algus alanud koolivaheajale.

Pille Lille

Ürituse pildigalerii on leitav SIIN.

Seejärel 3. klassist Emma luges luuletust „Kodutee“:

Mu koduteel on palju sinist tooni,
on meri nõnda lai ja ääretu.
Mu koduteel on miljon salasoovi,
on sinitaevas kauge, hääletu.
Mu koduteel on palju mulda musta,
kuid tean, et peagi seeme idaneb.
On vahel hinges muret, lau, tuska,
pea lahkub see ja rõõm on südames.
On taevas pilved nõnda pehmed, valged,
et nende kaissu tahaks pugeda,.
Teed puhas, valge lumi katab talve,
nii kaunis on mu väike Eestimaa.

2. klassi õpilased Mihkel ja Delissa esitasid L. Koidula luuletuse “Kodu”.

Pille Lille

Ürituse pildigalerii on leitav SIIN.