Head Vabariigi aastapäeva 23. veebruar Kabala Lasteaed-Põhikool

Hea lasteaia- ja koolipere!

Mis on riik? Millest algab riigi edukus ja mis annab riigile jõudu ja võimekust kesta?

Kindel on see, et riik ei ole kuskil 100 km kaugusel pealinnas või Riigikogus. Igaüks meist, iga perekond, iga suur või väike kogukond moodustab riiki. Igaühes meist on võimu panustada oma riigi heaolu ning edukuse kestvusesse. Iga mõtestatud õppepäev koolis, iga heategu või eneseületamine on oluline panus nii enda kui riigi tulevikku. Iga tegu siin, meie omal maal mõjutab sind ja sinu lähedasi ning seeläbi ka meie riiki, sest riik on rahvas ja keel ja maa!

Me oleme kõik seotud. Peame olema avatud, koostöövalmis ja haritud, et oma riiki hoida. Just õppimine ja tahe teha oma asju hästi, leida uusi lahendusi ja neid jagada on see, kuidas sina, tänane lasteaia- või koolilaps saad panustada oma riiki!

Nii nagu seda teevad iga päev õpetajad ja sinu vanemad, tehes oma tööd südamega, hoides, õpetades ja toetades sind! Eesti Vabariigi sünnipäevanädala eel sai suur osa õpilastest olla ema või isaga tööl kaasas. Sai oma silmaga näha, kuidas seesama igapäevane töö on samuti suureks panuseks meie riigi arengus!

Nii ongi minu soov teile täna Eesti Vabariigi sünnipäeval: Tee seda, mida armastad, õpi ja harjuta, ole valmis pingutama ja visa tööd tegema! Nii oled rõõmus, avatud, ja nutikas eesti riigi hoidja!

Head vabariigi aastapäeva!

Hea lasteaia- ja koolipere!

Head vabariigi aastapäeva!