Meie lood

Koolieelikud esmaabi minikoolitusel 10. mai Kabala Lasteaed-Põhikool

9. mail 2023 toimus Kabala Lasteaed-Põhikooli lasteaia õuel koolieelikutele esmaabi minikoolitus, mille viis läbi  Pilvi Pregel, Eesti Punase Risti vabatahtlik. Lapsed kuulasid huviga ja õppisid praktilisi oskusi, kuidas peatada ninaverejooks, kuidas steriilselt plaastrit haavale või kriimustusele panna, kuidas siduda sidet ümber sõrme, kuidas toimida põletushaavaga ja mida teha inimesega, kes on minestanud või kui tunned, et minestus tahab endale peale tulla. Koolieelikud said panna end proovile lugemise ja paaristöö oskustes. Lugemiseks olid erinevate esmaabi sekkumist vajavate olukordade nimetuste sõnasildid. Paaristööna harjutati vigastatud sõrme sidumist nii, et side jääks sõrmele püsima ning plaastri panemist.

Lastele väga meeldis õpitu ja nad tundsid rõõmu praktilisest õppest meditsiini alal, kuidas ennast saab aidata käepäraste vahenditega. Lapsi rõõmustas koolituse lõpus kingituseks saadud plaastrikarp.

FOTOGALERII: Pille Lille